Konsultacje

Kancelaria » Konsultacje

Kancelaria Celińska Kaliński Mikołajczyk zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące zupełnie nowej instytucji w polskim prawie – zarządu sukcesyjnego przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Instytucja ta ma stanowić udogodnienie dla indywidualnych przedsiębiorców, pozwalające na uniknięcie wielu komplikacji związanych ze śmiercią przedsiębiorcy i możliwie płynne przejście przedsiębiorstwa w nowe ręce.

 

Dlatego jeżeli zastanawiają się Państwo, jak zabezpieczyć majątek zgromadzony w ramach swojego przedsiębiorstwa - niejednokrotnie stanowiący dorobek całego życia - przed ewentualnymi problemami wynikającymi z niedoskonałości prawa spadkowego, nie wiecie, w jaki sposób przekazać majątek Waszym spadkobiercom bez zatrzymywania działalności firmy choćby na chwilę, czy też nurtują Państwa tak wydawałoby się przyziemne zagadnienia, jak to, kto i jak wypłaci najbliższe wynagrodzenie pracownikom po śmierci pracodawcy, złoży kolejne zamówienie, podpisze dokumenty- to szkolenie przeznaczone jest właśnie dla Państwa.

 

W ramach konsultacji wyjaśnione zostaną m.in.:

ü  istota zarządu sukcesyjnego osoby fizycznej,

ü  zasadnicze skutki powołania zarządcy sukcesyjnego oraz jego braku dla przedsiębiorstwa,

ü  sposób, zasady oraz moment ustanowienia zarządu,

ü  wpływ ustanowienia zarządu sukcesyjnego na kwestie podatkowe,

ü  zalety i wady tej instytucji oraz zasygnalizowane zostaną inne rozwiązania prawne, pozwalające na ograniczenie ewentualnych problemów z następstwem prawnym oraz umożliwiające efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem i jego niezakłócone funkcjonowanie w razie śmierci właściciela.

Dostępne terminy szkolenia: 20 lutego 2019r., 27 lutego 2019r. i 6 marca 2019r. Rozpoczęcie każdorazowo o godzinie: 11.00

Miejsce: siedziba Kancelarii- Toruń ul. Lelewela 33, lok. 208 (biurowiec obok Galerii AMC).

Koszt konsultacji: 150 zł.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmujemy poprzez e-mail: sekretariat@kancelariackm.pl lub telefonicznie pod numerem
tel. +48 506 358 750.