Katarzyna Mikołajczyk

Zespół » Katarzyna Mikołajczyk

Katarzyna Mikołajczyk - radca prawny wpisany na listę prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Toruniu pod numerem Tr-1028.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracę magisterską obroniła w Katedrze Prawa Karnego i Kryminologii pod kierownictwem prof. zw. dr hab. Andrzeja Marka. Studia prawnicze ukończyła z wyróżnieniem, uzyskując drugi wynik na roku oraz znalazła się w gronie pięciu procent najlepszych absolwentów UMK swojego rocznika.

Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Egzamin radcowski zdała z pierwszym wynikiem w Izbie. W czasie aplikacji współpracowała z jedną z większych kancelarii prawnych w Toruniu.

W Kancelarii zajmuje się przede wszystkim szeroko rozumianym prawem kontraktowym, specjalizując się w sporządzaniu umów dla podmiotów gospodarczych. Doradza z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i prawa pracy.

Ukończyła liczne szkolenia i warsztaty, m.in. z zakresu ochrony danych osobowych, technik negocjacyjnych czy podstawowych reguł odpowiedzialności cywilnej w kontekście wykonywania zawodu lekarza. Autorka publikacji z zakresu prawa ubezpieczeń społecznych oraz prawa podatkowego w miesięczniku „Benefit”.